Anna Rubaj i Artur Schutter otworzą autorski koncept kulinarny w Monopolis

W Monopolis po „Piekarni Łódź” Aleksandry Sowy, wielokrotnej mistrzyni konkursów cukierniczych i autorki wielu znakomitych receptur, pojawił się kolejny najemca gastronomiczny. Anna Rubaj - jedna z najlepszych łódzkich restauratorek wspólnie z Arturem Schutterem – otworzą autorski koncept kulinarny w dawnych zakładach Monopolu Wódczanego.

Restauracja, która powstanie w miejscu dawnej kotłowi i będzie największym lokalem gastronomicznym w wielofunkcyjnym kompleksie Monopolis, swoich pierwszych klientów przywita wraz oddaniem pierwszego etapu inwestycji w 2019 roku.

Będzie to jedna z wielu przestrzeni kulinarnych zaplanowanych na terenie kompleksu. Koncept zakłada połączenie restauracji z galerią sztuki oraz sklepem z wybornymi produktami spożywczymi sprowadzanymi z całego świata. Twórcy projektu nie zamykają się na jeden rodzaj kuchni, chociaż dominującą będzie ta o charakterze południowoeuropejskim z elementami kuchni portugalskiej. Znajdą się tu dania inspirowane podróżami i smakami z różnych zakątków świata. Będzie to zupełnie nowa jakość w kulinarnym wydaniu, połączenie ogromnej pasji do gastronomii i szacunku do sztuki. Właściciele chcą stworzyć przestrzeń, gdzie można przede wszystkim dobrze zjeść, ale też poznać interesujących ludzi, posłuchać muzyki na żywo czy obejrzeć ciekawą wystawę. Miejsce pełne pozytywnej energii. Celem jest stworzenie atrakcyjnej przestrzeni na kulinarnej mapie Łodzi. To właśnie smak będzie determinantą sukcesu.

Kuchnia musi być prawdziwa, szczera i nie przekombinowana. A potrawy powstawać muszą z najwyższej jakości składników. Tu nie ma miejsca na kompromisy. Szef kuchni, z którym będziemy współpracować doskonale rozumie tę filozofię i podziela nasze podejście nie tylko do sztuki kulinarnej. Chcemy inspirować naszych gości do poszukiwań, do podróży i sprawiać, aby zawsze wychodzili od nas z dużą dawką radości. Stworzyć miejsce, w którym cały czas będzie widać tę energię i zmienność”dodaje Anna Rubaj.

Szukaliśmy takiej przestrzeni, w której to wszystko można połączyć, która ma dobrą energię. Pierwsza, która przyszła nam na myśl to właśnie Monopolis. Od kilku lat współpracuję z Krzysztofem Witkowskim, który jest mecenasem sztuki. Od początku wiedzieliśmy, że to najlepsze miejsce na stworzenie układanki z doskonale dopełniających się elementów.  Restauracji, sceny, galerii oraz sklepu. Mamy nadzieję, że będzie to Serce Monopolis i doceniamy to, że mamy swobodę działania” – mówi Artur Schutter, właściciel restauracji i  prezes firmy Lim 8, która została także operatorem teatru w Monopolis.

Firma Virako realizująca Monopolis, od samego początku tworzenia koncepcji kompleksu zakładała, że będzie to miejsce otwarte dla wszystkich mieszkańców, którzy poszukują nowych ciekawych adresów do spędzania wolnego czasu w gronie przyjaciół, jak i rodziny. Koncepty dobierane są tak, aby stworzyć wyjątkową i użyteczną przestrzeń oferującą szeroki wachlarz możliwości. Na terenie Monopolis, znajdą się różnorodne restauracje, piekarnia, kawiarnia, ale również galeria wystawiennicza, muzeum i teatr.  

„Cieszy mnie fakt, że tak doświadczeni restauratorzy jak Anna Rubaj decydują się na otwarcie swoich nowych lokali w Monopolis. Jest to najlepszy dowód na to, że założenia projektu były słuszne. Naszym celem jest stworzenie wyjątkowej tkanki miastotwórczej dla łodzian. Sercem każdego domu jest kuchnia. To w niej spotyka się cała rodzina, to przy stole prowadzi się najbardziej żarliwe dyskusje. Dlatego tak wielką wagę przywiązujemy do przestrzeni gastronomicznych w Monopolis, które bez wątpienia będą swoistym gwarantem miłego spędzenia czasu w naszym kompleksie. Przy dobrym jedzeniu. I w znakomitym towarzystwie.” – dodaje Krzysztof Witkowski, prezes zarządu Virako.

Bibiana Kołodziejczyk