Łódzka siedziba Clariant jeszcze większa

W historycznych przestrzeniach Monopolis Clariant zlokalizuje centrum usług wspólnych. To tutaj będą prowadzone projekty biznesowe z obszaru zakupów, logistyki i finansów dla międzynarodowych klientów firmy. Będzie to jedyne tego typu centrum Clariant w Polsce i jedna z trzech tego typu jednostek firmy na świecie. W łódzkiej siedzibie już dzisiaj pracuje prawie 300 osób.

„Na skonsolidowanie naszych biur i przeniesienie ich do rewitalizowanych przestrzeni Monopolis zdecydowaliśmy się na początku roku. Jednakże bardzo dynamiczny rozwój firmy sprawił, że już teraz powierzchnia 4 000 mkw. okazuje się niewystarczająca. Bardzo się cieszę, że nasza firma zdecydowała się na biuro w pofabrycznej zabudowie i przyczyni się do aktywizacji tego historycznego miejsca” - mówi Paweł Pańczyk, prezes zarządu Clariant Services.

Pierwszy etap kompleksu Monopolis zostanie otwarty już latem przyszłego roku. Jako pierwszy zostanie oddany trzypiętrowy gmach o powierzchni 7 200 mkw., znajdujący się w centralnej części inwestycji. To właśnie tutaj powstanie nowa siedziba firmy Clariant. Oprócz części biurowej pierwsza faza inwestycji obejmie również powierzchnię usługową i gastronomiczną, teatr oraz klub dla dzieci.

„Staramy się patrzeć na miejsce pracy oczami naszych klientów i kreować przestrzeń odpowiadającą na potrzeby nowoczesnych firm. W biurze spędzamy przecież większą część dnia. Monopolis proponuje elastyczne powierzchnie biurowe, ale też kreuje nową, wartościową tkankę miejską. Stawiamy na funkcje miastotwórcze z licznymi kawiarniami, restauracjami, ale również teatrem - otwartymi zarówno dla pracowników biur, jak i wszystkich mieszkańców miasta. Monopolis będzie tętniło życiem nie tylko podczas godzin pracy, ale o każdej porze dnia, przez cały tydzień” - komentuje Krzysztof Witkowski, prezes zarządu Virako.

W procesie negocjacji inwestorowi kompleksu Monopolis – Virako – doradzali eksperci z firmy JLL, natomiast najemcy – firmie Clariant – Cushman & Wakefield.

„Na rynku obserwujemy coraz większe zainteresowanie najemców oryginalnymi przestrzeniami biurowymi ulokowanymi w projektach wielofunkcyjnych. Decyzja firmy Clariant o otworzeniu nowej siedziby w budynku dawnej rozlewni to strzał w dziesiątkę i zachęta dla innych łódzkich inwestorów, aby iść podobną drogą. To jednocześnie potwierdzenie atrakcyjności lokalizacji biznesowych przy tzw. Centralnej Osi Łodzi, szczególnie na linii od Al. Kościuszki do tzw. skrzyżowania marszałków, czyli przecięciu ulic Piłsudskiego i Śmigłego Rydza” - mówi Tomasz Czuba, Dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Biurowych, JLL.

„Firma Clariant konsekwentnie realizuje ambitną strategię rozwoju. A Monopolis, wyjątkowa inwestycja, z niesamowitą historią, jak widać spełnia oczekiwania najbardziej wymagających najemców, do których z pewnością można zaliczyć szwajcarski koncern. Dynamika Clariant świadczy o dużym potencjale łódzkiego rynku. Z niecierpliwością czekamy na informacje o kolejnych, równie imponujących inwestycjach”, dodaje Zuzanna Krech, Starszy Negocjator w dziale powierzchni biurowych, Cushman & Wakefield.

Bibiana Kołodziejczyk